Sininen ja valkoinen – aluekilpailujen aikataulu

11:00 Kilpailun avaus & toimihenkilöiden esittely
11:05 Lapsi 1 E semif. 11->6 vak v,t,q
Seniori 2 C semif. 9->6 lat s,c,r,p,j
Juniori 2 E fin. 5 vak v,t,q
Seniori 3 C fin. 3 lat s,c,r,p,j
Lapsi 1 E semif. 11->6 lat s,c,j
Yleinen D fin. 4 vak v,t,f,q
Seniori 2 C fin. 6 lat s,c,r,p,j
Yleinen E fin. 4 lat s,c,j
Lapsi 1 E fin. 6 lat s,c,j
12:05 Yleinen D fin. 4 lat s,c,r,j
Seniori 2 B fin. 3 lat s,c,r,p,j
Seniori 2 C fin. 6 vak v,t,w,f,q
Lapsi 1 E fin. 6 vak v,t,q
Juniori 2 E fin. 5 lat s,c,j
Yleinen E fin. 4 vak v,t,q
12:50 Palkintojen jako, Dance freaks-esitys
13:30 Lapsi 2 E fin. 7 lat s,c,j
Seniori 3 B fin. 7 vak v,t,w,f,q
Juniori 2 C fin. 6 lat s,c,r,p,j
Juniori 2 D fin. 7 vak v,t,f,q
14:05 Seniori 2 B fin. 4 vak v,t,w,f,q
Seniori 3 C fin. 6 vak v,t,w,f,q
Jun 2 10-t fin. 2 lat s,c,r,p,j
TAUKO
Lapsi 2 E fin. 7 vak v,t,q
Juniori 2 D fin. 7 lat s,c,r,j
15:05 Jun 2 10-t fin. 3 lat s,c,r,p,j
Seniori 1 B-A fin. 5 lat s,c,r,p,j
Yleinen B fin. 7 vak v,t,w,f,q
Seniori 3 B fin. 6 lat s,c,r,p,j
Juniori 2 C fin. 5 vak v,t,w,f,q
Seniori 1 B-A fin. 3 vak v,t,w,f,q
16:05 Yleinen B fin. 7 lat s,c,r,p,j
16:15 Palkintojen jako

Sininen ja valkoinen – aluekilpailuihin ilmoittautuneet parit

OSALLISTUJAT 14.10.2017
Lapsi 1 E
1 Ilja Pehkonen – Liisa Mesetsova TK Master, Helsinki
2 Daniil Kivelev – Alexandra Sofieva TK Master, Helsinki
3 Jelisei Zemljannikov – Vlada Sidunova TK Master, Helsinki
4 David Korte – Lisandra Sinka Have Step, Hamina
5 Miro Mäläskä – Kaisla Jaakola-Siimes Star, Helsinki
6 Arttu Ainoa – Mea Partanen TanssiDans, Kirkkonummi
7 Dominic Rauvanto – Kira Polishchuk TanssiDans, Kirkkonummi
8 Jimi Vistiaho – Alessandra Moroz TanssiDans, Kirkkonummi
9 Lennu Holman – Nora -Saarto TanssiDans, Kirkkonummi
10 Oliver Paju – Eerika Malila TanssiDans, Kirkkonummi
11 Juuso Helenius – Sienna Kukkola Cavalier, Järvenpää
Lapsi 2 E
14 Alvar Sabogal – Aada Väisänen Star, Helsinki
15 Elias Soini – Pihla Jaakkola-Siimes Star, Helsinki
16 Leo Chkliar – Jaroslava Xemljannikova TK Master, Helsinki
17 Max Huovila – Moona Järvinen Have Step, Hamina
18 Krisjanis Caunitis – Beatrice Köster Vakita, Vantaa
19 Seetri Kinnunen – Charlotta Wikman TanssiDans, Kirkkonummi
20 Octavio Goncharov Dias – Daniela Pallenius Alfa Danceclub, Helsinki
Juniori 2 E
21 Jere Parviainen – Eedla Parhiala Riihimäen Tanssiklubi
22 Risto Marttunen – Elviira Jokela Vakita, Vantaa
23 Toni Sundberg – Tia-Maria Hirvonen Star, Helsinki
24 Aleksi Väisänen – Nella Jussilainen Star, Helsinki
25 Aarni Kinnunen – Aida Tervonen TanssiDans, Kirkkonummi
Juniori 2 D
27 Juuso Vanhala – Asta Lepistö Tepika, Jyväskylä
28 Joel Vesterinen – Sara Töhönen Tepika, Jyväskylä
29 Nikita Minaev – Enni Toivonen Vakita, Vantaa
30 Aaro Ristola – Tua Ferchen Blue&White, Helsinki
31 Atte Lipsonen – Katariina Kauppila Cavalier, Järvenpää
32 Arttu  Salin – Aada Riihiaho Star, Helsinki
33 Oliver Painilainen – Iiris Aaltonen Pivotkerho, Hämeenlinna
Juniori 2 C
34 Tuomo Tirri – Jaana Pikaro vak/10 DC Diamond, Turju
35 Egor-Eerikki Jaakkonen – Laura Galashenkoka lat TK Master, Helsinki
36 Ilija Jaakkonen – Diana Kojonen lat TK Master, Helsinki
37 Philipp Ratkovski – Polina Petrova lat TK Master, Helsinki
38 Arseni Vorobyev – Diana Leskinen vak/lat Alfa Danceclub, Helsinki
39 Emil Sällström – Laura Todorovic vak/lat/10 Blue&White, Helsinki
40 Lukas Lindberg – Malin Karell vak/lat/10 TanssiDans, Kirkkonummi
41 Niki Oreshkin – Emilia Shchurova vak TK Master, Helsinki
Yleinen E
42 Jari Pulkkinen – Hanna Hämäläinen Nick´s, Lahti
43 Karlis Caunitis – Darta Caunite Vakita, Vantaa
44 Mika Vanhanen – Kristiina Vanhanen Cavalier, Järvenpää
45 Joonas Niemi – Ida-Maria Koli Fregolina, Kaarina
Yleinen D
47 Perttu Antikainen – Jessica Lilja Lá Team, Lieto
48 Juho Järvenpää – Maria Heikkilä Volta, Helsinki
49 Pekka Orava – Eija Johansson Star, Helsinki
50 Jaakko Kivijärvi – Essi Piiroinen Eleganssi, Tampere
Yleinen B
51 Tommi Tiainen – Katariina Raita vak/lat Jokipata, Joensuu
52 Tomi Salminen – Eevi Seikkula lat Dansseor, Rauma
53 Jesse Haapasalo – Wiliina Tuhkunen vak/lat Have Step, Hamina
54 Samuli Sillsten – Satu Sillsten vak Bolero, Turku
55 Jan-Erik Juopperi – Minna Ervasti vak Vakita, Vantaa
56 Tino Saarinen – Aline Veijalainen vak/lat Dansseor, Rauma
57 Oskari Lempinen – Susanna Rintala lat Dansseor, Rauma
58 Ilari Pirilä – Tuulia Koskinen vak/lat Bolero, Turku
59 Topi Kauppi – Mira Ruokonen vak/lat DC Diamond, Turku
Seniori 1 B-A
60 Saku Väätänen ja Katja Väätänen vak/lat Tellus, Porvoo
61 Timo Savolainen – Kaarina Koivuaho vak Vakita, Vantaa
62 Per-Erik Lönnqvist – Heli Viskari lat Vakita, Vantaa
63 Petrus Laitinmäki – Outi Karonen vak/lat Star, Helsinki
64 Mikael Lepänluoma – Jaana Lepänluoma vak/lat Star, Helsinki
65 Teuvo Laine – Raija Laine lat Vakita, Vantaa
Seniori 2 C
67 Marko Mäntynen – Tiina Kivelä vak/lat Botafogo, Seinäjoki
68 Risto Lindroos – Anne-Mari Lindroos vak/lat Have Step, Hamina
69 Ari Rahila – Salla Rahila lat Habanera, Espoo
70 Rene Öunväärt – Anneli Nömmik vak/lat Vakita, Vantaa
71 Jari Virtanen – Meriitta Kyötikki Virtanen vak/lat Cavalier, Järvenpää
72 Pasi Jalonen – Leena Jalonen lat Cavalier, Järvenpää
73 Ari Hyppönen – Minna Hanhikorpi vak/lat Volta, Helsinki
74 Kari Saukkosaari – Teija Ojalainen lat Nur-Dance, Nurmijärvi
75 Heikki Koponen – Petra Gustafsson-Starck vak/lat Quickstep, Vihti
Seniori 2 B
69 Ari Rahila – Salla Rahila vak Habanera, Espoo
76 Petri Sipola – Tanja Helminen vak/lat Tanssi-Savo, Kuopio
77 Petteri Kortelainen – Taimi Penttinen vak/lat Vakita, Vantaa
78 Rauli Yrjänä – Anna-Mari Yrjänä vak Oikea Rytmi, Pori
79 Keijo Krapivin – Miia Helavaara lat Blue&White, Helsinki
Senioiri 3 C
80 Markus Särkkä – Maija Raussi vak SaTsa, Savonlinna
81 Simo Pirhonen – Tarja Karvonen vak/lat Jokipata, Joensuu
82 Jouko Vesala – Riitta Vesala vak Nick´s, Lahti
83 Juhana Pulli – Valma Saarinen vak Nick´s, Lahti
84 Raine Haapa-alho – Maarit Söderholm vak/lat Bolero, Turku
85 Jarmo Matikka – Sirpa Jutila lat Spiral, Tampere
86 Jukka Vuolle – Marjo Vuolle vak Pivotkerho, Hämeenlinna
Seniori 3 B
87 Anssi Kankare – Heidi Kankare vak Fregoliina, Kaaria
80 Markus Särkkä – Maija Raussi lat SaTsa, Savonlinna
88 Pekka Halkola – Tarja Halkola vak/lat DSC, Oulu
89 Paavo Pääkkö – Eija Pääkkö vak/lat DSC, Oulu
90 Ensio Grönroos – Nea Leskelä lat Vakita, Vantaa
91 Timo Savolainen – Eija Mykkänen vak/lat Cavalier, Järvenpää
92 Ahti Kotisaari – Mirja Gröhn vak/lat Star, Helsinki
93 Jarmo Sopanen – Riitta Airisniemi vak TanssiDans, Kirkkonummi
94 Kari Teräsniska – Elina Achte vak Star, Helsinki

Verkkaritakkeja tilattavissa

 

Tilaukset info (ät) tellus.fi, saat vastausviestinä maksutiedot

LAPSILLE vetoketjullinen huppari, hinta 35€

värit  punainen, vaaleanpunainen, kirkas sininen, tummansininen, musta, vaaleanharmaa, tummanharmaa

…katso värejä.  Kokotaulukko: Lasten verkkatakki

Light PinkSport GreyTakaa

AIKUISILLE ohuehko pystykauluksellinen verkkatakki puuvillaa, hinta 51€,

Naiset  koot XS-XL värit: valkoinen, musta, tummansininen, meleerattu sininen, punainen, vaaleanharmaa hinta 51€

Mittataulukko:mittataulukko naiset
Verkkatakki naiset Verkkatakki naiset sivultaVerkkatakki naiset takaa

Miehet koot XS-XXL valkoinen, musta, tummansininen, meleerattu sininen, punainen, vaaleanharmaa hinta 51€

Mittataulukko:

Mittataulukko miehet

Verkkatakki miehet Verkkatakki miehet sivulta Verkkatakki miehet takaa

Kaikkiin takkeihin tulee Telluksen logo (kultamusta) selkään.

 

Kilpailujen osallistujaluettelo 2016

 Telluksen kisat 6.11.2016, Ilmoittautuneet parit  
Lapsi 1 E
2.Aleksi Kalli - Erika SaarinenHave Step, Hamina
3.Eetu Mustonen - Andréa LindbergTanssiDans, Kirkkonummi
4.Lauri Aho - Hilla TormilainenTanssiDans, Kirkkonummi
5.Oliver Lindqvist - Minea LepojärviTanssiDans, Kirkkonummi
6.Felix Valtonen - Nuppu KantolaB&W, Helsinki
7.Miro Mäläskä - Aada VäisänenStar, Helsinki
8.Krisjanis Caunitis - Beatrice KösterVakita, Vantaa
Lapsi 2 E
9.Atte Lipsonen - Katariina KauppilaCavalier, Järvenpää
10.Eeli Ilvonen - Jenniina VirtanenCavalier, Järvenpää
11.Aarre Halinen - Minja PiispanenHyrrät, Kotka
12.Jim Sirén - Oona SöderlundHyrrät, Kotka
Juniori 1 E
14.Arttu Salin - Aada RiihiahoStar, Helsinki
15.Roni Löfman - Mimosa SarviStar, Helsinki
16.Alex Heiskanen - Elviira JokelaPivotkerho, Hämeenlinna
17.Maxim Tuuva - Kristiina TuuvaTanssiurh. Lappeenranta
Juniori 1 D
19.Nikita Minaev - Enni ToivonenVakita, Vantaa
20.Aaro Ristola - Tua FarchenB&W, Helsinki
21.Valter Westerlund - My NarvoTanssiDans, Kirkkonummi
22.Hugo Tormilainen - Selma AhoTanssiDans, Kirkkonummi
Juniori 2 D
25.Joel Vesterinen - Sara TöhönenTepika, Jyväskylä
26.Lukas Ahokas - Veera LeinonenStar, Helsinki
27.Viktor Westerlund - Emilia BenfordTanssiDans, Kirkkonummi
Juniori 2 C
30.Atte Bllå - Erika LahdenperäTepika, Jyväskyläv, l
31.Aleksi Ahola - Polina AnisimovaHave Step, Haminav, l
32.Karl-Mathias Siiman - Pilvi SaarinenFregolina, Kaarinav, l
33.Leo Vesterinen - Venla-Linnea KarjalainenTepika, Jyväskyläl
34.Vili Rantanen - Heini LehtirantaSwivel, Salov, l
35.Markus Turner - Karina StyazhkinaTanssiDans, Kirkkonummiv, l
36.Joona Jaroma - Roosa MättöJ&V, Kuopiov, l
37.Lasse Lillvis - Elsa MättöJ&V, Kuopiov, l
38.Miikka Ahonen - Sanni RuutuStar, Helsinkiv, l
39.Tino Saarinen - Janika SantalaDansseor, Raumav, l
40.Matias Maula - Anna PresnukhinaVakita, Vantaav, l
41.Emil Sällström - Laura TodorovicB&W, Helsinkiv, l
Nuoriso E
43.Teemu Holopainen - Tiia LindqvistCavalier, Järvenpää
Nuoriso B
45.Pavel Viitasalo - Vera RuokonenSwivel, Salov
46.Benjamin Westerlund - Vilma OjaTanssiDans, Kirkkonummiv
47.Olli Lipsonen - Elmalyn VäisänenCavalier, Järvenpääv,l
48.Juho Lipsonen - Emilia LahtiCavalier, Järvenpääl
49.Oskari Lempinen - Eevi SeikkulaDansseor, Raumal
50.Santeri Korjus - Emmi NylundHyrrät, Kotkav,l
Yleinen E
51.Esa-Petter Österman - Johanna SotikoffVakita, Vantaa
52.Markus Vähämäki – Rosa TorkkolaStar, Helsinki
53.Juha-Pekka Samuelsson - Petra HerttoBolero, Turku
54.Markus Honkkila - Alina MustamaaEleganssi, Tampere
Yleinen D
55.Jyri ja Katja LehtonenBolero, Turku
56.Jaakko Kivijärvi - Essi PiiroinenEleganssi, Tampere
Seniori 1 B
58.Juha ja Pia LehtoTellus, Porvoov,l
59.Per-Erik Lönnqvist - Heli ViskariVakita, Vantaal
60.Aleksander Ivanitskiy - Maria RehkolainenTK Master, Helsinkiv
Seniori 2 B-A 10-tanssi
62.Mauri ja Marjo KeijonenMikkelin Urheilutanssijat
63.Veli-Matti ja Mari KurttiMikkelin Urheilutanssijat
64.Marko ja Tiina LassilaSpiral, Tampere
65.Stefan ja Ulrika SöderholmTanssiDans, Kirkkonummi
66.Jorma Pyy - Maaria VesterinenStar, Helsinki
67.Juha ja Heli PoutiainenPivotkerho, Hämeenlinna
68.Petteri Kortelainen - Taimi PenttinenVakita, Vantaa
69.Sampsa ja Katja LindbergNick's, Lahti
70.Hemmo ja Auli JärvinenBolero, Turku
71.Teijo Suominen - Hilkka Kelhä-SuominenDansseor, Rauma
Seniori 3 C
73.Teppo Pynnönen - Merja KoivikkoTepika, Jyväskyläl
74.Markus Särkkä - Maija RaussiSaTsa, Savonlinnav,l
75.Ahti Kotisaari - Mirja GröhnStar, Helsinkiv,l
76.Timo Savolainen - Eija MykkänenCavalier, Järvepääl
77.Otmar ja Helena TarmannHabanera, Espoov,l
78.Raimo ja Anne NiinivirtaVakita, Vantaav
79.Juhana Pulli - Valma SaarinenNick's, Lahtiv
80.Kari ja Monica RikbergVolta, Helsinkil
Seniori 3 B
83.Ilmo ja Leila WeideMikkelin Urheilutanssijatl
76.Timo Savolainen - Eija MykkänenCavalier, Järvepääv
85.Markku ja Päivi PyykköläVakita, Vantaav,l

Kilpailijoiden syksyn 2016 valmennukset

Syksy lähenee ja ammattilaisvalmennus jatkuu syyskuusta alkaen. Vakioissa jatkavat Sami ja Jutta Helenius. Lattarivalmennusta jatkaa Leevi Leskinen.

Ilmoitelkaa toiveitanne yksäreistä ja osallistumisestanne ryhmätunneille. Alustavan laskelman mukaan maksu on 110€/tanssija/tanssilaji.

Vakiovalmennuskerrat VPK:n talolla 14.9. 28.9. 19.10. 2.11. 16.11. 30.11. ja 14.12. Ryhmätunti pidetään klo 19-20 ja yksäreitä voi ottaa klo 16 alkaen klo 21 asti.

Lattarivalmennus Saksalan salilla 1.9. 15.9. 29.9. 13.10. 27.10. 10.11. 24.11. ja 8.12. Ryhmätunti klo 19-20, yksärit 17-21 välillä.

  1. Juha