Porvoon aluekilpailujen aikataulu 2018

Päivämäärä: 15.9.2018
Osoite: Porvoon Urheiluhalli, Laivurinpolku 3, 06100 Porvoo

KelloTap.Sarja LuokkaLajiKierrosParejaEriäTanssit
11:001Kilpailujen avaus ja toimihenkilöiden esittely
11:052Seniori 3Cvakiosemifinaali11 - 61v.t.w.f.q
3Seniori 3Bvakiosemifinaali8 - 61v.t.w.f.q
4NuorisoClatinfinaali21s.c.r.p.j
5YleinenEvakiofinaali51v.t.q
11:406Juniori 2C 10 Tvakiofinaali21v.t.w.f.q
7Seniori 3Cvakiofinaali61v.t.w.f.q
8Seniori 3Bvakiofinaali61v.t.w.f.q
12:109NuorisoCvakiofinaali21v.t.w.f.q
10YleinenElatinfinaali51s.c.j
11Juniori 2C 10 Tlatinfinaali21s.c.r.p.j
12:4012Tauko ja palkintojen jako Se3 C, Se3 B, Nu C, Yl E, Ju2 10T
13:0013Lapsi 2 + Jun 2Dvakiofinaali5 + 1 *1v.t.f.q
14Lapsi 2 + Jun 2Elatinfinaali1 + 1 *1s.c.j
15Seniori 2Cvakiofinaali51v.t.w.f.q
13:2516Seniori 3Clatinsemifinaali9 - 61s.c.r.p.j
17Seniori 3Blatinfinaali31s.c.r.p.j
18Lapsi 2 + Jun 2Dlatinfinaali5 + 1 *1s.c.r.j
13:5519Lapsi 2 + Jun 2Evakiofinaali1 + 1 *1v.t.q
20Seniori 2Clatinfinaali41s.c.r.p.j
21Seniori 3Clatinfinaali61s.c.r.p.j
14:2022Tauko ja palkunojen jako La2 D,Ju2 D,La2 E,Ju2 E,Se2 C,Se3 C,Se3 B
14:5023YleinenDvakiofinaali21v.t.f.q
24Seniori 2Bvakiofinaali31v.t.w.f.q
25Seniori 2Dlatinfinaali61s.c.r.j
15:1526Seniori 1B-Avakiofinaali31v.t.w.f.q
27YleinenBvakiofinaali21v.t.w.f.q
28YleinenDlatinfinaali21s.c.r.j
15:4529Seniori 2Blatinfinaali21s.c.r.p.j
30Seniori 2Dvakiofinaali61v.t.f.q
31Seniori 1 + Yl BB-Alatinfinaali3 + 1 *1s.c.r.p.j
16:1032Palkintojen jakoYl D,Se2 B,Se2 D, Se1 B-A, Yl B
16:2533Kilpailut ohi.
* Tanssitaan yhdessä / arvostellaan erikseen.

 

Telluksen aluekilpailuihin 2018 ilmoittautuneet parit

HUOM!
Luettelo päivitetty www-sivuillemme 13.9.2018 klo 22:00
Tämän jälkeen mahdollisesti listaan tulevia muutoksia ei enää julkaista verkkosivuilla.

NumeroLAPSI 2E
2Jimi Vistiaho - Alessandra MorozTanssiDans Kirkkonummi
LAPSI 2D
5Aleksi Kalli - Erika Saarinen Havestep Hamina
6Antti Ainoa - Aada VäisänenTanssiDans Kirkkonummi
7Seetri Kinnunen - Charlotta WikmanTanssiDans Kirkkonummi
8Alvar Sabogal - Ronja WikmanStar Helsinki
9Jimi Eskelinen - Veera LaaksoCavalier Järvenpää
JUNIORI 2E
12Leo Lehti - Elli JussilaTanssiDans Kirkkonummi
JUNIORI 2D
15Aarni Kinnunen - Aida TervonenTanssiDans Kirkkonummi
JUNIORI 2C 10T
18Eeli Ilvonen - Jenniina VirtanenCavalier Järvenpää
19Atte Lipsonen - Katariina KauppilaCavalier Järvenpää
NUORISO C VAKIOT
22Joona Pellinen - Teresa TuovinenTanssiSavo Kuopio
23Anton Leino - Assi RusiFregolina Kaarina
NUORICO C LATTARIT
22Joona Pellinen - Teresa TuovinenTanssiSavo Kuopio
23Anton Leino - Assi RusiFregolina Kaarina
YLEINEN E
27Jukka Pakkala  - Irina Moilanen Havestep Hamina
28Ville Korpivaara - Tiina SaikkoBlue&white Helsinki
29Raido Lill - Anna-Kaisa SutinenBDS Helsinki
31Mikko Kauppila - Roosa MursuDSC Oulu
32Antti Ahola-Huhta - Mirkka TarkkaNick's Dance Sport Lahti
YLEINEN D
33Juha Nurmi - Heli SirénVolta Helsinki
34Jani Viitanen - Annika NiemiSpiral Tampere
35Mikko Lehtinen ja Jonna-Julia HuttunenSpiral Tampere
36Jussi Virtanen - Siiri AhoTanssiDans Kirkkonummi
37Matus Kostal - Fiia YlitolvaSpiral Tampere
YLEINEN B VAKIOT
YLEINEN B LATTARIT
SENIORI 1 B-A VAKIOT
42Saku Väätänen - Katja VäätänenTellus Porvoo
44Matti Sorvoja - Eva ForsströmLockstep Lohja
SENIORI 1 B-A LATTARIT
42Saku Väätänen - Katja VäätänenTellus Porvoo
46Jari Sermiö - Jaana SavolainenBDS Helsinki
47Stefan Söderholm - Ulrika SöderholmTanssiDans Kirkkonummi
48Tommi Alatalo - Anna RyynänenBDS Helsinki
49Per-Erik Lönnqvist - Heli ViskariVakita Vantaa
SENIORI 2D VAKIOT
51Veli Riikonen - Sisko Riikonen Havestep Hamina
52Jari Pulkkinen - Hanna HämäläinenNick's Dance Sport Lahti
53Pentti Mylläri - Katja HanskiVolta Helsinki
54Heikki Virkkunen - Tarja KalimaStar Helsinki
55Harri Pykäläinen - Marja-Leena PykäläinenSaTsa Savonlinna
56Mikko Juuti - Joan GranqvistDanceClub Vantaa
57Heikki Koponen - Maia KorhonenBlue&white Helsinki
SENIORI 2D LATTARIT
51Veli Riikonen - Sisko Riikonen Havestep Hamina
52Jari Pulkkinen - Hanna HämäläinenNick's Dance Sport Lahti
53Pentti Mylläri - Katja HanskiVolta Helsinki
54Heikki Virkkunen - Tarja KalimaStar Helsinki
55Harri Pykäläinen - Marja-Leena PykäläinenSaTsa Savonlinna
56Mikko Juuti - Joan GranqvistDanceClub Vantaa
SENIORI 2C VAKIOT
60Jouko Virta - Minna-Marja JokinenTanssiklubi Riihimäki
61Pertti Sivenius - Tytti MartikainenSpiral Tampere
62Jorma Mattila - Kirsi HänninenVakita Vantaa
63Esa Pekkarinen- Marika KankkunenJ&V Kuopio
SENIORI 2C LATTARIT
61Pertti Sivenius - Tytti MartikainenSpiral Tampere
62Jorma Mattila - Kirsi HänninenVakita Vantaa
63Esa Pekkarinen- Marika KankkunenJ&V Kuopio
64Ari Rahila - Salla RahilaHabanera Espoo
SENIORI 2B VAKIOT
47Stefan Söderholm - Ulrika SöderholmTanssiDans Kirkkonummi
64Ari Rahila - Salla RahilaHabanera Espoo
66Rene Öunväärt - Anneli NömmikVakita Vantaa
SENIORI 2B LATTARIT
65Keijo Krapivin - Miia HelavaaraBlue&white Helsinki
66Rene Öunväärt - Anneli NömmikVakita Vantaa
SENIORI 3C VAKIOT
69Raine Haapa-alho - Maarit SöderholmBolero Turku
70Simo Pirhonen - Tarja KarvonenJokipata Joensuu
71Jouko Vesala - Riitta VesalaNick's Dance Sport Lahti
73Markku Ojala - Pirkko OjalaTeam Elite Tampere
74Tapani Mustonen - Eija PoutaBlue&white Helsinki
75Timo Koivumäki - Sirpa HuumoStar Helsinki
76Antti Liimatta - Seija Honkalampi SenioriCavalier Järvenpää
77Pasi Toivonen - Merja MäättänenSpiral Tampere
78Jari Moilanen - Taru Kallinen-MoilanenVakita Vantaa
79Jukka Vuolle - Marjo VuollePivotkerho Hämeenlinna
SENIORI 3C LATTARIT
69Raine Haapa-alho - Maarit SöderholmBolero Turku
70Simo Pirhonen - Tarja KarvonenJokipata Joensuu
74Tapani Mustonen - Eija PoutaBlue&white Helsinki
75Timo Koivumäki - Sirpa HuumoStar Helsinki
77Pasi Toivonen - Merja MäättänenSpiral Tampere
78Jari Moilanen - Taru Kallinen-MoilanenVakita Vantaa
79Jukka Vuolle - Marjo VuollePivotkerho Hämeenlinna
80Pekka Kaukonummi - Tarja LukkarinenCavalier Järvenpää
SENIORI 3B VAKIOT
81Lasse Nurminen - Jaana KaikkonenBolero Turku
82Anssi Kankare - Heidi KankareFregolina Kaarina
83Jarmo Sopanen - Riitta AirisniemiTanssiDans Kirkkonummi
84Markku Vinkanharju -  Sari LaurikkoBlue&white Helsinki
85Ahti Kotisaari - Mirja GröhnStar Helsinki
87Timo Savolainen - Eija MykkänenCavalier Järvenpää
88Taivo Lillo - Marina LilloTantsumeka Tallinna
SENIORI 3B LATTARIT
82Anssi Kankare - Heidi KankareFregolina Kaarina
85Ahti Kotisaari - Mirja GröhnStar Helsinki
87Timo Savolainen - Eija MykkänenCavalier Järvenpää